Meny - Kickboxing.no

7 norske gull i 8 Star Tournament

FULLKONTAKT: Helgens 8 Star Tournament ble nok en suksess for den norske eliten. Syv gull ble fasiten. Se finalene her.

Kenneth Bruun / Publisert: 4. mai 2014

Hold deg oppdatert

Få siste nytt fightere, stevner, nyheter og live-sendinger i din innboks.

Foto: Aarnes Photo

Bjølsenhallen skapte rammen rundt tidenes største norske fullkontakt-stevne. 73 deltagere fra 12 nasjoner var på plass for å kjempe om edelt metall, og Norge klarte igjen å hevde seg i en viktig turnering.

Norge kjempet seg til 11 av 17 finaler, og vant gull i syv av de.

Se kamp-for-kamp resultater fra turneringen her.

Se opptak fra alle kampene her.

Resultatliste:

D -48 Kg
1. Flavia Gasperini, Italia
2. Anastasiya Kulakova, Russland
3. Mirja Luukkonen, Fighter KBK (Norge)

D -52 Kg
1. Hanne Lauslehto, Finland 
2. Clarissa Oddi, Italia
3. Orla O Brian, Irland
3. Stefania Spanò, Italia
5. Ina Marie Valmestadrød, Tønsberg KBK (Norge)

D -56 Kg
1. Dorota Godzina, Polen
2. Marielle Kongsvold, Fighter KBK (Norge)
3. Ros Wilson, England
3. Mathilda Lundqvist, Sverige
5. Csilla Megyeri, Ungarn
5. Karolina Gleisner, Polen

D -60 Kg
1. Thea Therese Næss, Fighter KBK (Norge)
2. Jenna Puurunen, Finland
3. Andrea Sigersvold, Sentrum KBK (Norge)
3. Sophie-Loren Bortolon, Tyskland
5. Jade Gibbons, Irland

D -65 Kg
1. Elisabeth Stålesen Våde, Fighter KBK (Norge)
2. Nataschen Bauer, Tyskland
3. Danila Bellezze, Italia

D -70 Kg
1. Birgit Reitan Øksnes, Fighter KBK (Norge)
2. Boglárka Brunner, KBK (Norge)
3. Claudia Kiontke, Tyskland
3. Claire Louise Sweetman, Irland

D +70 Kg
1. Julie Nordseth Oterholt, Fighter KBK (Norge)
2. Pernille Bure Karlsen, Fighter KBK (Norge)

3. Maria Barcikowska, Polen
3. Desiree Carlsen, Tønsberg KBK (Norge)
5. Lianne Mcaree Murphy, Irland

Junior H -71 Kg
1. Peter Carr, Irland
2. William Bruun, Horten KBK (Norge)

H -54 Kg
1. Sahand Lahafdoozian, Sentrum KBK (Norge)
2. Afshin Najibi, Fighter KBK (Norge)

3. John Mc Ateer, Irland

H -57 Kg
1. Said Shahwali Firouzadeh, Bergen KBK (Norge)
2. Michael Welan, Irland

H -63,5 Kg
1. Gábor Görbics, Ungarn
2. Milton Barrios Galarreta, Bergen KBK (Norge)
3. Kian Golpira, Tyskland
3. Thomas Delaney, Irland

H -71 Kg
1. Zoltán Laszák, Ungarn
2. Dávid Elszaszer, Ungarn
3. Shakhmar Aliev, Russland
3. Aleksandr Ugrumov, Russland
5. Marius Sjursæter, Bergen KBK (Norge)
5. Adriano Amorim, Brasil
5. Ufuk Seven, Tyskland 
5. Matteo Calzuola, Italia

H -75 Kg
1. Sascha Schuchart, Tyskland
2. Alessandro Manfredi, Italia 
3. Robert Krason, Polen 
3. Jarlet O Conner, Irland
5. Wilson Miranda, Brasil
5. Alexander jacobsen, Bergen KBK (Norge)
5. Cedric Escames, Bergen KBK (Norge)
5. Raymond Gaassand Straume, Fana KBK (Norge)

H -81 Kg
1. Viktor Fröhlich, Tyskland
2. Terje Unnerud, Fighter KBK (Norge)
3. Damian Darkker, Irland 
3. Sean Lokale, Sverige
5. Maris Karstais, Bergen KBK (Norge)
5. Igor Golyak, Russland

H -86Kg
1. Mateusz Kubiszyn, Polen
2. Konstantin Filatov, Tyskland
3. Alan Coffey, Irland
3. Andrey Radchenko, Russland
5. Philip K Rweyendela, Champions KBK (Norge)

H -91Kg
1. Robert Paulsbyen, Fighter KBK (Norge)
2. Egor Ivanushkin, Russland
3. Szymon Was, Polen

H +91 Kg
1. Jakub Kozera, Polen
2. Thomas Japertas, Irland
3. Khuseyn Dresov, Sentrum KBK (Norge)


comments powered by Disqus